O naszym kocyku obciążeniowym od Sensoric, pisałam Wam już przy okazji wpisu o czuciu głębokim i masażach, tutaj. Możecie, też zobaczyć jak produkty obciążeniowe przydają nam się na filmikach: Teraz oprócz kocyka obciążeniowego, do naszej „ciężkiej ekipy”, dołączyła kołderka obciążeniowa „rośnij ze mną”. Postaram się teraz opisać każdy z produktów, trochę je porównam by ułatwić…
Miesiąc: kwiecień 2021
Echo oczekiwań, co na to specjalne potrzeby?
Z oczekiwaniami jest tak, że nawet gdy mówimy, że ich nie mamy to i tak w głębi jakieś mamy. I nie ma w tym nic złego, przecież skoro masujemy dziecko, ćwiczymy z nim to oczekujemy, że będzie bardziej wyciszone i mniej pobudzone, gdy codziennie ćwiczymy z nim układanki, puzzle, robimy zalecane ćwiczenia, oczekujemy, że dostaniemy…
Integracja sensoryczna, co to jest i dlaczego mówimy o jej zaburzeniach
Co jeśli orkiestra, nie daje rady grać razem? Dużo Wam piszę o sensoryce, że to i tamto fajnie działa, że coś jest sensoryczne. Dzisiaj chciałabym trochę to rozjaśnić i rozłożyć na części, by przyjrzeć im się z bliska i móc je zintegrować. Integracja sensoryczna, to ogół procesów zachodzących w naszym organizmie, które pomagają nam w…
Zaburzenia integracji sensorycznej, a autyzm, o różnicach i kiedy si, to za mało
Mniejsze, czy gorsze zło? Coraz częściej rodzice dzieci z wyzwaniami mają problem z diagnozą dziecka. Często nie mamy wątpliwości, że coś jest nie tak, ale trudno nam ocenić, na ile dane zachowania są przejściowe, do wyćwiczenia, czy jednak, to jest coś co zostanie z nami na dłużej lub na zawsze. Zaburzenia integracji sensorycznej nie zawsze…
Kulkowe szaleństwo, czyli o basenach z piłkami i ich sensorycznych działaniach
Kulkolandy to od zawsze raj dla dzieci. Wskakiwanie do basenów z kulkami, zanurzanie się pod nimi, chowanie, zabawa, rzucanie, to tylko nieliczne z aktywności, które umilały nasze i naszych dzieci dzieciństwo. Niestety od ponad roku, wiele takich miejsc ma ograniczoną działalność, przez utrudnienia spowodowane dezynfekcją i innymi ograniczeniami. Na szczęście, mamy w sprzedaży cały wachlarz…
O tym co nas kręci, buja i kołysze
O naszych huśtawkach, bujakach i deskach do balansowanie pisałam Wam tutaj. Teraz rozszerzę trochę temat o pozostałe akcesoria do bujania, kręcenia się i kołysania. Muszelka Bilibo Molouk Muszelka Bilibo, to jedna z kreatywnych zabawek, która swoja prostotą ma zachęcać dzieci do niekonwencjonalnych rozwiązań. Jej głównym zastosowaniem jest kręcenie się, które ćwiczy równowagę, stymuluje układ przedsionkowy,…
Szczotki, masażery, gniotki i gryzaki, czyli czym i jak masować
Jak już wcześniej pisałam tutaj, oprócz codziennego masażu dociskowego piłkami, robimy Leonowi masaż sensoryczny i logopedyczny, za pomocą szczotek i masażerów. Uzupełnieniem wpisu jest poniższy film: Piłki, masażery, rollery Na rynku mamy cały asortyment gotowych masażerów, w formie piłek z wypustkami lub kolcami, drewnianych lub gumowych rollerów itp. Możemy również użyć wyobraźni i kreatywności szukając…
Tunele, dociski, worki i tak dalej, czyli kolejne podejście do okiełznania czucia głębokiego
O naszych codziennych masażach, dociskach i innych sposobach na czucie głębokie pisałam Wam już tutaj, w jak do tej pory najpopularniejszym wpisie na blogu, który na tę chwilę ma ponad 6 tysięcy wyświetleń, za co serdecznie Wam dziękuję i mam nadzieje, że ten kolejny wpis pomoże Wam w waszej domowej terapii. Tym razem opowiem Wam…