W naszym asortymencie znajduje się sporo układanek i innych pomocy terapeutycznych. Dzisiaj opisze Wam, te zaprojektowane przez polskie marki. Są niezwykłe staranne, designerskie, przepiękne, pomysłowe, nietuzinkowe, działają na wiele zmysłów, jedyna ich wada, to cena. Oczywiście nie można się dziwić naszym firmą, gdyż ich działalność, jest momentami niemal na skraju opłacalności, jednak te rzeczy mają duszę i cieszę się, że jednak jakoś Ci twórcy utrzymują się na rynku. Dlatego postaram się Wam dokładnie opisać, te wszystkie wspaniałości, zwracając szczególną uwagę na to, co na co, działa i czemu pomaga, byście mogli wybrać coś idealnie dla Waszych pociech.
Duży zestaw do przesypywania od Kreatora przygód
Duży zestaw do przesypywania od Kreatora przygód, to niezwykle bogaty zestaw, wszystkiego wspaniałego do ćwiczenia motoryki małej. Mamy tu małe drewniane klocki, koraliki do przesypywania i nawlekania, szczypce, chwytak w postaci dużych nożyc, łyżeczki i czerpaki do przesypywania, kubek, miskę, różnego rodzaju patyczki, drewniany nożyk, drewniane jajo w drewnianym kieliszku, dziadek do orzechów, duża taca i to wszystko w mniejszych i większych woreczkach.
Zestaw można użyć do wszystkiego, wszelkich mas plastycznych i sensorycznych, do przesypywania sypkich produktów, do ćwiczenia motoryki małej, do zabaw udawanych, szczególnie dotyczące przyrządzania potraw. Jedyne co żałuję, to że dopiero teraz do nas trafił. Zestaw pomaga także przy nauce liczenia, segregowania, klasyfikowania, generalnie dzięki swojej prostocie pomaga w nauce różnych umiejętności i pasuje do wielu innych pomocy terapeutycznych, jak tabliczki grafomotoryczne.
Good Wood tablice grafomotoryczne
O Good Wood, pisałam Wam już nie jeden raz, szczególnie w dwóch wpisach: Good Wood i Od kołysania do naśladowania, Good Wood-zestaw, który towarzyszy nam od początku terapii. O tablicy grafomotorycznej pisałam Wam już w kontekście Platforma sensoryczna od Good Wood, czyli o sensoryce w zawieszeniu, jednak nie każdy ma możliwość zawieszenia platformy, dlatego dzisiaj opowiem Wam o tabliczkach grafomotorycznych, również od Good Wood.
W zestawie mamy trzy dwustronne tabliczki z żłobieniami, które możemy wypełniać, wodzić palcem, tworzyć wzory, odbijać w masach plastycznych. Do wyboru mamy dwa zestawy, z mniej lub bardziej skomplikowanymi wzorami, te które widzicie u nas są zestawem z prostszymi wzorami. Tabliczki świetnie sprawdzają się z zestawami innych twórców, uczą kreatywności, ćwiczą motorykę małą, przygotowują do nauki pisania, ćwiczą precyzję i umiejętności manualne.
Slow Grow
Slow grow, to kolejna firma z zabawkami w nurcie Montessori. U nas zobaczycie tablicę alfabet, z dużymi literami, drewniane kulki i zestaw miseczek, który jest jednocześnie wieżą.
Tablica z dużymi literami alfabetu, jest bardzo solidnie zrobiona. Każda litera ma nadrukowane strzałki jak się ją pisze, dzięki czemu możemy wodzić palcem, lub jakimś narzędziem, co ma na celu przygotowanie do nauki pisania. Drewniane kulki, nadają się do wypełniania tablic grafomotorycznych, jak i do przesypywania w miseczkach. Możemy je klasyfikować, szeregować, przesypywać. Miski, mogą być po prostu pojemnikami, z których przesypujmy, różne substancje, lub z których układamy wieżę. Wszystkie produkty rozwijają motorykę małą, precyzję, zdolności manualne i kreatywność.
Ence pence, sensorycznie i rozwojowo
Ence pence, to wspaniałe sensoryczne doznania w pięknej drewnianej oprawie. U nas znajdziecie sensoryczny sorter i tablicę do nauki pisania.
Sorter sensoryczny, ma bardzo wiele zastosowań. Po pierwsze układamy na tablicy dwa takie same krążki obok siebie, możemy grać w memory sensoryczne. Same krążki możemy dotykać, zaspakajając potrzeby sensoryczne. Ćwiczymy dzięki niemu klasyfikację, dopasowywanie, różnicowanie, dobieranie oraz pomaga w zaspakajaniu potrzeb sensorycznych. Jeśli chodzi o tablicę do nauki pisania, to przede wszystkim rozwija umiejętności grafomotoryczne i motorykę małą. Jest atrakcyjną formą nauki pisania.
Sensoraki i sensobox
Sensoraki, stworzyła mama chłopca z specjalnymi potrzebami, która doskonale wie, co jest potrzebne małym senso- maniakom. Sensobox, to taki zestaw startowy, totalne must have, dla tych którzy dopiero zaczynają z sensoryką i dla tych, którzy znają już swoje potrzeby. Znajdziecie tam:
-rękawicę, która z każdej strony ma inny fakturowy materiał, nawet w środku mamy dwa różne odczucia dotykowe. Rękawica, może służyć do masażu, dostymulowania i docisku dotykowego.
-3 woreczki sensoryczne, każdy z innego materiału i z innym wypełnieniem, w tym jeden otwierany z wymiennymi wkładami(w zestawie dwa wkłady). Woreczki mogą mieć niezliczoną ilość zastosowań w codziennej terapii, jak rzucanie, łapanie, zaspokaja potrzeby dotykowe i słuchowe.
-4krązki sensoryczne i jeden manipulacyjny, z sznurkiem i dziurkami do przewlekania. Krążki sensoryczne zaspakajają potrzeby dotykowe, a manipulacyjny ćwiczy motorykę małą, precyzję, manipulację.
Senso-rynka i sensorki
O produktach Senso-rynki, możecie przeczytać u nas niemal w każdym poście, szczególnie w kwestiach czucia głębokiego. Dzisiaj opowiem Wam o sensorkach, czyli o krążkach sensorycznych, które są ciekawe dotykowo, zapachowo, a niektórymi można się masować lub miziać. Na krążkach możecie znaleźć nasiona, przyprawy, futerko, owoce i różne inne ciekawe fakturowo rzeczy. Sensorki na większych płaszczyznach robią za ścieżkę sensoryczną, co jest niezwykle atrakcyjne dla małych senso-maniaków.
Woodnart, o układania sztuki
Woodnart, to niezwykłe układanki i kolorowanki, przedstawiające dzieła sztuki, znanych artystów. Bardzo kreatywne podejście do zaproszenia dziecka, w świat historii sztuki. Układanki i kolorowanki, są niezwykle sensoryczne dotykowo, żłobienia i faktura drewna dodatkowo stymulują zmysły małego artysty, pozwalają na samodzielne przeżywanie sztuki po swojemu i przedstawienie swojej interpretacji. Produkty pozytywnie wspierają kreatywność i poczucie sprawczości.
Halo tu ziemia! układamy ekologicznie
Halo, tu ziemia, to stosunkowo nowi twórcy, którzy na koncie mają, już dwie wspaniałe ekologiczne układanki. U nas znajdziecie układankę o sortowaniu odpadów, która jest świetnym pretekstem, do nauki o ekologii i dbaniu o naszą planetę. W asortymencie jest też równie barwna układanka kompostownik. Układanka, jest barwna, ciekawa i dość duża, nada się dla dzieci w różnym wieku.
Pomelody, czyli muzykoterapia
Pomelody, to barwne książki, interesujące karty i oczywiście wciągająca muzyka, a to wszystko pięknie połączone. Dziecko przeglądając książkę, czy karty słucha zobrazowanej w nich muzyki. Te dźwięki i melodia idealnie działają na zmysły i wspaniale wyciszają, zapraszając do świata muzyki. Produkty idealnie sprawdzają się w rozwoju poznawczym, mowa, rytm, melodia, nauka literek, dźwięków, skojarzeń, a także w rozwój kreatywności.
Podsumowanie
Jak widzicie, na Polskim rynku jest wiele bardzo pomocnych narzędzi, które idealnie sprawdzają się w idei terapii przez zabawę. Pamiętajcie, że cena, to indywidualny pomysł, wiele prototypów, dostosowań, przemyśleń, innowacyjność, oryginalność, ale też coś czego nie da się wycenić, ani wyprodukować w Chinach, czyli serce i dusza 😉
1 komentarz do “Układanki i zabawki sensoryczne polskich twórców”