Hamak, hamakowi nie równy
W naszej domowej terapii próbowaliśmy parę różnych hamaków, od tradycyjnych, ogródkowych po elastyczne, chińskie. Generalnie nie byłam z nich w 100% zadowolona, a to brakowało nam profesjonalnego podwiesia, a to były zbyt rozciągliwe, że szurało się pupą po podłodze, jeszcze trochę tego było, ale do rzeczy, miałam już dosyć sceptyczne podejście do kwestii hamaku w domu, aż zawisły u nas hamaki od Si Tailor.
Hamak elastyczny
Hamak elastyczny, najbardziej uniwersalny do domowych i terapeutycznych warunków idealnie spełnia funkcje kokonu, huśtawki i oczywiście typowo hamakowe. Jest elastyczny, ale trzyma fason. Można się w nim zawinąć jak w kokonie czy worek.
Hamak Elastyczny Ursus
Hamak Elastyczny Ursus, różni się od Elastycznego wielkością. Tak jak swój mniejszy poprzednik spełnia wszystkie terapeutyczne funkcje hamaka, kokonu i huśtawki. Oprócz tego pomieści dorosłego i/lub więcej niż jedno dziecko.
Zastosowanie hamaków, czyli jak z terapii zrobić zabawę
Materiał
Hamaki są niezwykle solidne, wytrzymałe, jednocześnie bardzo przyjemne w dotyku. Niby materiał ale, jak wzięłam paczkę z nimi w rękę, to jakbym niosła grubą książkę. Tak jak wcześniej pisałam, materiał jest elastyczny i rozciągliwy, jednocześnie trzyma strukturę, dzięki czemu nie lądujemy pupą na podłodze.
Wyciszenie, funkcja kokonu
Wyciszenie, czyli to co my rodzice dzieci ze specjalnymi potrzebami próbujemy pozyskać różnymi sposobami. Na hamaku jest miło przytulnie, można zawinąć się nadmiarem materiału, lub schować na siedząco jak w cichej, stłumionej dziupli. Do tego dodajemy przyjemne kołysanie, bujanie i niczego nam więcej nie potrzeba. W hamakach możemy się odprężyć, zrelaksować, odpuścić napięcie, co jest szczególnie ważne po całym dniu pełnym terapii i innych zajęć. Pomaga przy prze stymulowaniu i nadpobudliwości. Materiał jest na tyle miły, delikatny i przyjemny sensorycznie, że można się w niego wtulić i obwinąć.
Funkcja aktywizująca, okiełznanie czucia głębokiego
Kolejnym z częstych problemów dzieci z wyzwaniami, jest problem z motywacją i zaburzenia czucia głębokiego. Jeśli chodzi o samą motywację, hamak jest bardzo atrakcyjną formą ćwiczeń, można się na nim huśtać, kręcić, bujać, można traktować go jak szarfę gimnastyczną. Te wszystkie czynności wspomagają nas, także przy okiełznaniu zaburzeń czucia głębokiego, gdzie dziecko często potrzebuje mocnego docisku, poczuć coś bardziej, mocniej, szybciej i intensywniej. Dzieci po aktywności na hamaku odczuwają pozytywne zmęczenie i spada z nich napięcie i potrzeba do stymulowania.
Zawisnęliśmy na dłużej
Jak widzicie hamaki mają bardzo wiele zastosowań, sprawdzają się w codziennej terapii, relaksie, wyciszeniu, aktywizacji, ale także są bardzo fajną formą codziennej zabawy i pomagają w prawidłowym rozwoju psycho-ruchowym. U nas sprawdzają się na prawdę rewelacyjnie, jednocześnie mają piękny niebieski kolor.
Niespodzianka! Kod rabatowy!%%%
Mam dla Was jeszcze niespodziankę na hasło: czujacinaczej, dostaniecie rabat 10%, na wszystkie produkty na stronie: https://si-tailor.pl/ , kod ważny od dziś 18.10.2021 do niedzieli 24.10.2021 włącznie. Także, jeśli zastanawiacie się nad kupnem hamaka, to teraz jest to dobry moment 😉
Witam czy mogę prosić o nazwę firmy wraz z nazwą hamaku konkretną i ceną? Czekam na odpowiedź dziękuję